موندگار » عکس و بیوگرافی » بیوگرافی علی سورنا + عکس های اینستاگرام علی خدامی

بیوگرافی علی سورنا + عکس های اینستاگرام علی خدامی

علی خدامی

عکس علی سورنا در اینستاگرام

محل زندگی و محل تولد علی سورنا بیوگرافی علی سورنا + عکس های اینستاگرام علی خدامی

بیوگرافی : علی خدامی ملقب به علی سورنا متولد 27 فروردین 69 ، خواننده رپ و اهنگساز است. علی سورنا دارای تحصیلات برق صنعتی میباشد و به دلیل قدرت قلم و تصویر سازی‌ها و ساختن تصاویر زنده و پویا در اشعارش شهرت دارد.

 

شروع فعالیت

علی سورنا فعالیت خود را از از اوسط دهه 80 با موسیقی زیرزمینی شروع کرد. وی در بین سالهای 87 تا 90 قطعاتی را به صورت رسمی منتشر کرد که از بین آنها می‌توان به اهنگ “وطن” اشاره کرد.

 

اعتراض به خواننده های رپ

علی سورنا نسبت به سطحی نگری اجتماعی بعضی خواننده های رپ و عدم نگاه بنیادی آنان به مسائل اجتماعی معترض است و آنان را “شاعر مردمی” نامگذاری می‌کند که این ابیات توسط مخاطبین رپ فارسی به یاس نسبت داده می‌شود. همچنین یاس در صفحهٔ توییتر خود به این مسئله واکنش نشان داده و آن را تأیید می‌کند.

 

ویژگی اثار

تفاوت فرمی و همچنین پایان تراژیک مجموعه‌های سورنا از ویژگی‌های بارز آثار وی می‌باشد. همچنین وی به ساختن تصاویری قابل لمس در اشعارش شهرت دارد وی در این باره می‌گوید: تصویر سازی در شعر زمانی با ارزش هست که نقش رو بکِشی، نه اینکه فقط بگیش.حذف ریتم از موسیقی به نوعی نشانگر عدم التزام ضرب در درام و واگذاری آن بر عهدهٔ شعر وکلام بود به گونه‌ای که قافیه‌ها پر طبل تر و ضرب کلام پر رنگ تر شد. این نگاه پست مدرن به موسیقی رپ که ریتم جزیی جدایی ناپذیر از آن بود با مخالفت‌های زیادی رو به رو شد تا کم‌کم تبدیل به یک جریان اجرایی شد و به هنرمندان دیگر رسید.

اشتراک گذاری مطلب

سه × پنج =

اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم