موندگار » عکس و بیوگرافی » عکس اینستاگرام بیژن امکانیان و همسرش + بیوگرافی

عکس اینستاگرام بیژن امکانیان و همسرش + بیوگرافی

بیژن امکانیان و همسرش و دخترش

عکس اینستاگرام بیژن امکانیان و همسرش

عکس جوانی بیژن امکانیان

جوانی بیژن امکانیان

عکس و بیوگرافی بیژن امکانیانbijan emkanian

بیوگرافی : بیژن امکانیان متولد 27 مرداد 1332 در آبادان، بازیگر است. بیژن امکانیان در سال 60 با فیلم «آفتاب نشین ها» بازیگری را به صورت حرفه ای آغاز کرد.

 

خانواده

بیژن امکانیان متاهل است و حاصل ازدواجش دو فرزند دختر است.

بیژن امکانیان : من با دخترانم رفیقم و بسیار با هم در ارتباط هستیم، البته با حفظ یک سری معیارها و حریم ها. من سعی می کنم که بچه ها را درک کنم و آن ها نیز این مسئله را می دانند. به نظر من خیلی از فاصله هایی که بین بزرگ ترها و جوان ترها پیش می آید به خاطر این است که دو طرف سعی نمی کنند با هم ارتباطی دوستانه داشته باشند.

 

تحصیلات

بیژن امکانیان فارغ التحصيل دانشكده هنرهای زيبا از دانشگاه تهران میباشد و دوره های تخصصی آموزش مربيگری تئاتر در كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان را گذرانده است.

 

اغاز فعالیت

بیژن امکانیان : ابتدا با غلامرضا موسوی، فریدون جیرانی و مهدی صباغ‌زاده یک تعاونی تشکیل دادیم، سپس فیلم آفتاب‌نشین‌ها را تولید کردیم که نقش اصلی‌اش را علی نصیریان به عهده داشت و من نقش مکمل را بازی می‌کردم.

 

تنوع نقش

بیژن امکانیان : خیلی از بازیگران همیشه در یک قالب ثابت می‌مانند و نقش‌های بعدی را از روی یک یا دو نقش موفق تکثیر می‌کنند. شاید دلیلش این باشد که تلاشی برای ایجاد تفاوت، نمی‌کنند و شاید توانایی‌شان در همین حد است. ولی من همیشه کوشیده‌ام از قالب‌های کلیشه‌ای فرار کنم. به نظرم این‌که بازیگر در فیلمی با گریم و شمایل متفاوت حاضر شود، دلیل بر تفاوت درونی نقش نیست. تفاوت باید در نگاه و سبک بازی ایجاد شود، وگرنه گریم و لباس عجیب و غریب باعث تنوع شخصیت‌ها نمی‌شود.

 

افتخارات

  • برنده تندیس بهترین نقش دوم مرد ، جشن خانه سینما (۱۳۸۵)
  • کاندیدای بهترین نقش دوم مرد ، جشنواره فیلم فجر (۱۳۸۴)
  • کاندیدای بهترین نقش دوم مرد ، جشن خانه سینما (۱۳۸۲)
اشتراک گذاری مطلب

پنج × پنج =

اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم