موندگار » عکس و بیوگرافی » عکس ابراهیم اشتیانی و پسرش اردلان + بیوگرافی

عکس ابراهیم اشتیانی و پسرش اردلان + بیوگرافی

ابراهیم اشتیانی و همسرش

عکس ابراهیم اشتیانی

اردلان اشتیانی

اردلان اشتیانی پسر ابراهیم اشتیانی

ابراهیم اشتیانی و فرزندش

بیوگرافی : ابراهیم اشتیانی متولد 10 آذر 1325 در تهران، فوتبالیست بازنشسته است. ابراهیم اشتیانی سابقه عضویت در تیم های شاهین ، پیکان و پرسپولیس را در کارنامه دارد.

 

تحصیلات

وی دارای مدرک کارشناسی ارشد تربیت بدنی است و در دانشگاه تدریس می‌کند.

 

پرسپولیس

وی در سال ۱۳۴۷ رسما به پرسپولیس پیوست و با این تیم در جام باشگاهای آسیا شرکت کرد، این اولین حضور یک تیم ایرانی در جام باشگاهای آسیا بود که آشتیانی نیز در آن حضور داشت.

 

6 تایی

ابراهیم اشتیانی در فصل 1351 همراه با پرسپولیس قهرمان مسابقات منطقه ای ایران شد و در فصل 1352 به مقام قهرمانی جام تخت جمشید دست یافت، در همین سال بود که پرسپولیس برد تاریخی 6 بر 0 مقابل تاج را کسب کرد که اولین گل این دیدار با حرکت از جناح راست و پاس دیدنی آشتیانی و ضربه حسینعلی کلانی به ثمر رسید.

 

مربیگری

وی در فصل 1354 در حالی که بازوبند کاپیتانی را بر دست داشت برای اولین بار مربیگری را هم تجربه کرد و به عنوان دستیار در کنار بیوک وطنخواه توانست پرسپولیس را به مقام قهرمانی لیگ برساند. او در فصل بعد، همین سمت را به مدت کوتاهی در کنار وطنخواه و ایوان کونوف تجربه کرد. همچنین بعد از انقلاب در سال 1360 مربیگری در تیم امید را تجربه کرد و در آخرین تجربه، تیم نو ظهور پورا را به مدت کوتاهی مربیگری کرد.

 

بیماری

اردلان آشتیانی : پدرم دیروز آنژیوگرافی شد تا یکی از رگ های قلبش باز شود و امروز قرار بود که از بیمارستان مرخص شود اما دیشب هشیاری اش را از دست داد. پزشکان می گویند ریه پدرم آب آورده است، برای پدرم دعا کنید.

اشتراک گذاری مطلب

2 × سه =

اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم