موندگار » عکس و بیوگرافی » عکس محمدرضا علیمردانی و همسرش مریم و دخترش سارا + بیوگرافی

عکس محمدرضا علیمردانی و همسرش مریم و دخترش سارا + بیوگرافی

همسر و دختر محمدرضا علیمردانی

عکس محمدرضا علیمردانی و همسرش مریم و دخترش سارا

اینستاگرام محمدرضا علیمردانی

بیوگرافی : محمدرضا علیمردانی متولد ۱۱ خرداد ۱۳۵۵ در تهران، بازیگر و صداپیشه است. محمدرضا علیمردانی دارای تحصیلات کارشناسی تئاتر از دانشگاه آزاد میباشد.

 

خانواده ، همسر ، فرزند

محمدرضا علیمردانی فرزند اول یک خانواده ۸ نفری با ۴ خواهر و یک برادر میباشد. وی ازدواج کرده و حاصل ازدواجش یک فرزند دختر به نام سارا میباشد.

 

بیماری

محمدرضا علیمردانی : بزرگترین غصه من در کودکی این بود که چرا برای حرف زدن ابزار ندارم تا جایی که اطرافیانم ترجیح می‌ دهند مرا نشنوند. صدای من به خاطر بیماری ارثی لارنژیت ناهنجار بود. من خیلی کوچک بودم که برای دندانم به دندانپزشکی رفته بودم که همان دندانپزشک بیماری من را تشخیص داد و به مادرم گفت: به نظر من تارهای صوتی بچه ایراد اساسی دارد بعد از آن دکتر رفتن‌ های من شروع شد که همه پزشک‌ ها هم میگفتند این یک نقص مادرزاد است و هیچ راه درمانی ندارد.

 

دوبله

وی تاکنون صداپیشگی بسیاری از شخصیت‌های مطرح کارتونی و سینمایی را انجام داده است که از این بین میتوان به نقش شیطان در مجموعه تلویزیونی سقوط یک فرشته ، راوی انیمیشن های حیات وحش ، دیرین دیرین ، پویا نمایی گورداله و نقش قیطون خان در برنامه کودک اشاره کرد. وی همچنین مدیر دوبلاژ انیمیشن رستم و سهراب و مبارک نیز بوده است. از آخرین کارهای او می توان به مجموعه انیمیش های شهر”مون” که به سفارش سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری ساخته شده است، اشاره نمود.

 

فیلم شناسی

جنگ آفتاب ، مجموعه نوروز ، ذکر عشق ، دنیا رو ببین ، آشتی کنان ، این گروه لطیف ، روز رفتن ، مامور بدرقه ، تاوان ، بی تابی ، فردا ، روز روشن ، حراج ، هفت ماهگی ، پایتخت ۴ ، قرعه .

اشتراک گذاری مطلب

4 × 2 =

اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم